ISSN:2147-7841 English

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Özet


İnfaz Koruma Memurlarının İş Doyumu ve Örgütsel Bağlılıkları: Batı Karadeniz Bölümü Örneği
Bu çalışmanın temel amacı, Ceza İnfaz Kurumlarında çalışan infaz koruma memurlarının iş doyumlarının, örgütsel bağlılıklarının ve iş doyumunun kurumlarına olan bağlılığı arttırıp artırmadığının belirlenmesidir. Çalışmada Batı Karadeniz Bölümü’nde [Karabük (Merkez ve Eskipazar ilçesi), Bartın, Kastamonu, Bolu, Zonguldak illerinde] hizmet veren ceza infaz kurumlarında yapılan ampirik bir çalışmadan elde edilen bulgu ve sonuçlar sunulmaktadır. Ana kütleyi temsil eden 524 infaz koruma memuru üzerinde yapılan çalışmanın sonuçları incelendiğinde; ceza infaz koruma memurlarını genel olarak çalıştıkları işten elde ettikleri doyumun düşük olduğu, iş doyumundaki artışın örgütsel bağlılığı pozitif yönde etkilediği görülmektedir. Ayrıca çalışmada memurların örgütsel bağlılıkların kurumun bulunduğu yere göre farklılık gösterdiği tespit edilmiştir.

Anahtar Kelimeler
İş Doyumu, Örgütsel Bağlılık, İnfaz Koruma Memurları, Batı Karadeniz Bölümü

Gelişmiş Arama


Duyurular

    Eylül 2018 sayısı

    Dergimizin Eylül 2018 Sayısı (Cilt: 8, Sayı:1) için makale kabul edilmeye başlanmış olup makalelerinizi 15 Mayıs 2018 tarihine kadar gönderebilirsiniz.


    Mart 2018 sayısı

    Dergimizin Mart 2018 (Cilt: 8 Sayı: 1) sayısı için yayınlanmıştır. Katkıda bulunan yazar ve hakemlerimize teşekkür ederiz.Adres :Karabuk University Journal of Institute of Social Sciences
Telefon :370-433 88 34 Faks :370-433 88 37
Eposta :nturker@karabuk.edu.tr

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri