ISSN:2147-7841 English

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Özet


Isparta İli Turizm Potansiyelinin Değerlendirilmesine Yönelik Teorik Bir Çalışma
Isparta ilinde yılın dört mevsiminde hemen hemen her türlü alternatif turizm çeşidinin yapılmasına imkan sağlayan potansiyelin olması nedeniyle gelecekte turizm sektörünün ön plana çıkması bölgenin kalkınması hatta ülkenin kalkınması için önemli bir unsurdur. Özellikle Süleyman Demirel Kalkınma ve Demokrasi Müzesi, turizm ürün çeşitliği içerisine giren gül ve lavanta aktiviteleri turizmin Isparta’da ivme kazanmasına neden olacak unsurlardır. Gelecekte Isparta’da turizmin şekillenmesinde bu unsurların göz önüne alınarak plan ve programların yapılmasında yarar vardır. Bu çalışmada literatür tarama tekniği kapsamında ikincil verilerle değerlendirme yapılmıştır. Eldeki bulgulara göre, yerel yöneticilerinin turizm konusuna ciddi bir şekilde eğilmemesi, ulusal ve uluslararası basında yeterli düzeyde tanıtımının yapılmaması, konaklama kapasitesinin yetersizliği, seyahat acenteleri tarafından yeterli düzeyde ilin çekim merkezi konumunda olmaması ve ilde konaklama süresinin kısa olması gibi sorunlar nedeniyle alternatif turizm potansiyelinden yeterince faydalanamadığı sonucuna varılmıştır.

Anahtar Kelimeler
Alternatif Turizm, Eko Turizm, Isparta.

Gelişmiş Arama


Duyurular

    Eylül 2018 sayısı

    Dergimizin Eylül 2018 Sayısı (Cilt: 8, Sayı:1) için makale kabul edilmeye başlanmış olup makalelerinizi 15 Mayıs 2018 tarihine kadar gönderebilirsiniz.


    Mart 2018 sayısı

    Dergimizin Mart 2018 (Cilt: 8 Sayı: 1) sayısı için yayınlanmıştır. Katkıda bulunan yazar ve hakemlerimize teşekkür ederiz.Adres :Karabuk University Journal of Institute of Social Sciences
Telefon :370-433 88 34 Faks :370-433 88 37
Eposta :nturker@karabuk.edu.tr

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri