ISSN:2147-7841 English

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Abstract


Investigation of the Alcohol Usage Habits of University Students by Logistic Regression Analysis
Alkol, dünyada bağımlılık yapan maddeler arasında başta gelmektedir. Ölüm oranı yüksek olan, elde etmesi kolay olan ve beraberinde başka bağımlılıklara da yol açan sağlık tehdididir. Üniversite hayatı alkol kullanımı ve bağımlılığı için riskli bir süreçtir. Birey olduğunu ispatlama yaşı olan üniversite döneminde, bulunduğu çevreye kolay uyum sağlama, alkol kullananlara özenme, kendini kaptırma benzeri davranışlarla öğrenci davranışlarında olumsuz durumlarla karşılaşılabilir. Bu yüzden öğrencileri alkol kullanmaya yönelten durumların bilinmesi önem taşımaktadır. Öğrencileri alkol kullanmaya yönelten etkenler bu çalışmada lojistik regresyon analizi ile araştırılmış ve sonuçlar yorumlanmıştır.

Keywords
Alcohol Use, Logistic Regression Analysis, Odds.


Gelişmiş Arama


Duyurular

    Eylül 2019 Sayısı

    Dergimizin Eylül 2019 Sayısı (Cilt: 9, Sayı:2) için makale kabul edilmeye başlanmış olup makalelerinizi 15 Temmuz 2019 tarihine kadar gönderebilirsiniz. Bu tarihten sonra makale kabul edilmeyecektir.


    Mart 2019 sayısı

    Dergimizin Mart 2019 Sayısı (Cilt: 9. Sayı:1) yayınlanmıştır. Tüm hakem ve yazarlarımıza katkıları için teşekkür ederiz.Adres :Karabuk University Journal of Institute of Social Sciences
Telefon :370-433 88 34 Faks :370-433 88 37
Eposta :nturker@karabuk.edu.tr

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri